Üle 100 € ostude puhul tasuta saatmine ja 30-päevane tasuta tagastus
Rootsi disain ja kvaliteet
Hinne 4.6/5, 620 000+ arvustust
My Pages icon
Cart icon
Naised
Mehed
Aksessuaarid
Juhendid
Pakkumised

Mis on vastupidav vetthülgav aine (DWR)?

25. aprill 2023

Vastupidav vetthülgav aine (Durable Water Repellent) ehk lühidalt DWR on pihustatav või sissepestav aine, mida kantakse välirõivaste ja -varustuse välispinnale, et muuta need vettkindlamaks.

See on oluline osa veekindlate rõivaste valmistamisel, kuid see ei tee neid veekindlaks. Veekindlus tuleneb välisriide ja sisevoodri vahele lamineeritud membraanist. DWR-kate takistab pealisriiet veega küllastumise eest. Kui pealisriie on märg, vähendab see membraani hingavust, muutes teid niiskeks, eriti kui olete soe ja higine.

Mõnikord võib tunduda, et teie veekindlad riided on läbi imbunud, kuid teie riiete sisemusse on jäänud siiski ainult pealisriide ja teie enda keha niiskus. DWR-töötlus ei muuda teie riideid veekindlamaks, kuid aitab neil paremini toimida muudes valdkondades, muutes nende kandmise mugavamaks ja parandades kasutuskogemust.

Lisateave: Mis erinevus on veekindlatel, vett hülgavatel ja niiskuskindlatel riietel?

Kuidas DWR toimib?

DWR-kate on keemiline töötlus, mis muudab kanga välispinna vetthülgavaks. Aine ehitab väliskangale kile, mis vähendab selle pindpinevust. See loob suurema kontaktnurga pealisriide ja sellega kokkupuutuva vee vahel, muutes veehelme ümaramaks ning seeläbi kergemini tõrjutavaks.

Kile võib aja jooksul täielikult kuluda või teie kehast väljuv mustus ja õlid võivad seda kahjustada. Kui see juhtub, on pealisriide ja vee kokkupuutenurk väiksem ning kanga pindpinevus suureneb. Vett ei tõrjuta enam hästi ja see läheb laiali, haakub kanga pinnale ning imbub lõpuks selle sisse.

DWR-i hooldamine

image

DWR-kate kulub aja jooksul tugeva kasutamise ja mitme pesu korral ära. Kanga optimaalseks toimimiseks tuleb DWR-töötlus taasaktiveerida või see tuleb uuesti peale kanda.

Aga kuidas olla kindel, et DWR toimib? Saate lihtsalt katsetada oma varustuse DWR-katet, täites pihustuspudeli veega ja pihustades vett oma varustusele. Kui vesi kerkib kanga pinnale ja kukub rõivast raputades kergesti maha, siis toimib DWR korralikult. Kui vesi imbub väliskangasse ja muudab selle tumedamaks – DWR ei toimi nii nagu peaks ja peate selle taasaktiveerima või uuesti peale kandma.

Iga kord, kui pesete DWR-töötlusega riideid, peate aine uuesti kuumusega aktiveerima. Seda saate lihtsalt teha, pannes oma riided 20-30 minutiks kuivatisse või triikides neid madalal kuumusel ilma auruta ja rätikuga triikraua ja kanga vahel. Meie veekindlate riiete pesemise juhendist saate lisateavet DWR-i taasaktiveerimise kohta.

Kui pesemisest ja taasaktiveerimisest ei piisanud, on teie varustuse DWR-töötlus kulunud ja seda tuleb uuesti peale kanda. Võimalik, et peate seda tegema iga 3–6 kuu tagant, sõltuvalt sellest, kui palju oma varustust kasutate. Meie riiete ja varustuse veekindlaks muutmise juhendist saate lugeda lisateavet selle kohta, kuidas DWR-i pihustatav töötlus taas peale kanda.

×