Üle 100 € ostude puhul tasuta saatmine ja 30-päevane tasuta tagastus
Rootsi disain ja kvaliteet
Hinne 4.6/5, 610 000+ arvustust
Cart icon
Naised
Mehed
Aksessuaarid
Juhendid
Pakkumised

Mida suvel matkates selga panna

18. aprill 2024

Kuna suvepäike kutsub meid õue, pole paremat aega matkaradadele suundumiseks ja loodusimede avastamiseks. Kuid enne matkasaabaste jalgatõmbamist on oluline mõelda riietusele, mis hoiaks sind matkal mugavalt ja kaitstuna. Liitu meiega, et süveneda kohustuslikesse elementidesse, kanga põhiosadesse ja võimalikesse ohtudesse, et suvised matkaseiklused oleksid vaid võrratud.

Valmistuge seiklusteks kuumas ilmas

Puuvilla kandmine

Puuvill imab niiskust. Soojadel päevadel võib materjali jäänud niiskus hoida teid jahedas, kuid külmematel päevadel võib niiske puuvill põhjustada külmumist. Pidage seda oma suvise matkariietuse valimisel meeles.

Sünteetika kandmine

Sünteetilised kangad on kerged ja hea hingavusega. Polüestril on suurepärane niiskuse eemaldamise võime. See võimaldab niiskusel kehast väljuda ja õhku aurustuda.

Villase kandmine

Villane riietus seostub sageli talverõivastega, kuid peale selle, et see hoiab teid soojas, aurustub villa kaudu ka niiskus, jahutades teid sedasi ka sooja ilmaga.

Millist värvi valida

Heledad värvid peegeldavad päikesekiiri, samal ajal kui tumedad värvid neelavad neid, töötades sedasi virtuaalse lisa soojuskihina. Seega hoiab heledama rõiva kandmine teid jahedamana. Soovitame valida valge, kergelt toonitud või heledat pastelset värvi rõivaeseme.

Õhutus

Valige sisseehitatud ventilatsioonilukkudega varustus, et saaksite otsustada, millal soovite jahutamiseks rohkem õhku sisse lasta. Lahtise lõikega riided aitavad hoida kehatemperatuuri madalal ning tõmblukuga püksid muudavad pikkadest pükstest lühikeste tegemise lihtsaks.

Optimaalne riietus matkamiseks

Vaadake, millist varustust me soovitame, et muuta teie suvepäev nauditavaks, olenemata valitud tegevusest.

Topid

Palava ilmaga matkamiseks toppi valides on ülioluline seada esikohale hingavus ja niiskust imavad omadused.

Valige kerged ja õhulised kangad, nagu polüester või meriinovill, mis tõmbavad tõhusalt higi nahalt eemale ja võimaldavad kiiresti aurustuda, hoides keha jahedana ja kuivana.

Lõpuks valige mugava ja avara istuvusega topid, mis soodustavad õhuvoolu ja liikumisvabadust, tagades palava ilmaga matkamise ajal optimaalse mugavuse.

Püksid

Palava ilmaga matkamiseks pikkade pükste, shortside või Zip-Off-pükste valimisel on oluline keskenduda hingavusele, mugavusele ja mitmekülgsusele. Otsige funktsioone, nagu veniv kangas, ja valige mugav istuvus koos reguleeritava vöökohaga, et tunda end rajal paindlikilt ja mugavalt.

Lühikesed püksid: Neil tõeliselt kuumadel päevadel, mil te ei karda ei putukaid ega põõsaid, on lühikesed püksid ideaalne valik.

Zip-off püksid: Kui te pole kindel, millise ilma või maastikuga silmitsi seisate, valige zip-off püksid. Kui teil on külm või kõnnite teravate põõsaste vahel, hoidke jalaosa küljes ja kui teil hakkab palav, võtke see lihtsalt tõmblukuga lahti.

Hiking trousers: Look for lightweight and quick-drying materials like nylon or polyester blends that offer excellent moisture-wicking properties to keep you cool and dry. Consider options with built-in ventilation to enhance airflow and regulate temperature during intense hikes.

Aksessuaarid ja jalatsid

Nokkmüts: Nokkmütsi kandmine on suurepärane nii kuumarabanduse kui ka päikesepõletuse vältimiseks ja sedasi hoiate ka päikese silmadest eemal.

Kaelasoojendaja: Suvel kaelasoojendaja kandmine võib aidata vältida päikesepõletust ja aidata teil jahtuda, kogudes samal ajal kaelalt niiskust. Soovitame valida heledamat värvi tooted.

Sokid: Valige kiirelt kuivavad ja suure niiskust eemaldava toimega sokid. Kuumadel päevadel ei soovitata kasutada puuvillaseid sokke. Samuti on oluline kanda õiges suuruses sokke, et vältida hõõrumist. 

Jalatsid: Hõõrumine võrdub halbade mälestustega, nii et mugavad jalanõud on parim investeering tulevasteks seiklusteks. Hankige paar, mis on mugav ja veekindel ka äkiliste vihmahoogude korral.

Pakitav vihmavarustus ootamatute ilmamuutuste jaoks

Suvi on hämmastav, kuid võib mõnikord olla veidi ettearvamatu, sest ilm võib mõne minutiga muutuda ja päikesepaiste asemel kallab taevast vihma. Olge valmis kõigeks meie kokku pakitava, kerge ja hõlpsasti selga pandava jope ja pükstega Arcade.

Pikk tõmblukk pükste säärel muudab nende jalga tõmbamise lihtsaks, kui vihma hakkab sadama. Kui päike on tagasi, lihtsalt voltige need hoiutaskusse ja pange seljakotti. Need ei võta praktiliselt üldse ruumi!

image

Tutvu Arcade sarjaga

Seni kõige kergem shell-komplekt

Ohud suvistel matkadel

Matkamine ja kõndimine raskel maastikul kuumal suvepäeval võib olla ühtaegu nii uskumatult lõbus kui ka ohtlik, kui te ei ole valvas. Peate olema teadlik päikese kuumusest, tundma vedelikukaotuse märke ja oskama käituda olukordades, mis võivad tekkida soojade ilmadega matkamisel.

Samuti tasub kaasa võtta soolased suupisted juhuks, kui on vaja keha elektrolüütide tasakaalu ühtlustada. Meie seljakottidega on kaasas veemahutid, mis on ideaalsed vedelikupuuduse vältimiseks seikluse ajal. Tutvuge siin ka meie juhendiga, kuidas vett puhastada.

Kuumarabandus

  • Nähtudeks on segasus, iiveldus ja pearinglus

  • Vältige matkamist, kui päike on kõige kõrgemal, ja kasutage nokkmütsi enda päikesevalguse eest kaitsmiseks

  • Vesi! Jooge ja kasutage seda ka naha jahutamiseks.

Kuumarabanduse tunnusteks on tugev peavalu, iiveldus, segadusetunne, kõrge kehatemperatuur ja pearinglus, mis ilmnevad siis, kui olete väga ülekuumenenud. On oluline, et liigutaksite mõjutatud isiku (või iseenda) kohe jahedasse ja varjulisse kohta.

Vesi jahutab nahka kiiresti, nii et kui teil on läheduses lisavett, võib niiske lapi laubale panemine või niiske kaelasoojendaja aidata temperatuuri langetada. Sukeldumine lähedalasuvasse järve või jõkke on ka suurepärane viis kehatemperatuuri kiireks alandamiseks.

Ja ärge unustage vett juua, kui ägedad sümptomid on möödunud. Kuumarabanduse võib segi ajada soojuskurnatusega. Sümptomid on sarnased, kuid mitte nii rasked. Soojuskurnatuse ravimisega on võimalik vältida kuumarabandust. Vältige matkamist kõige intensiivsema päikesevalguse ajal ja kandke nokkmütsi, et kaitsta oma pead ja silmi otsese päikesevalguse eest.

Sääsed ja puugid

  • Kandke kerget, heledat ja pikkade varrukatega riietust, et katta lahtine nahk

  • Kasutage õrnu ja loodussõbralikke putukatõrjevahendeid

  • Kontrollige ennast pärast iga õueskäiku

Sääsed ja muud putukad võivad matka meeleolu kergesti rikkuda. Sääskede vältimiseks kandke heledamaid värve, sest tumedad ja erksad värvid meelitavad neid vastikuid väikeseid loomi rohkem. Samuti on hea mõte katta kinni pahkluud, jalad ja kael. Pikkade varrukatega (kuid samas kergete ja hingavate) särkide ja pikkade pükstega saate pisikesi putukaid oma nahast eemal hoida.

Muidugi on putukatõrjevahendite kandmine ka hea valik. Oluline on kasutada putukatõrjevahendit, mida peetakse õrnaks nii naha kui ka keskkonna suhtes. Võimalusel vältige puukide lemmikajal – hämaras ja koidikul – õues käimist. Oluline on end puukide suhtes kontrollida pärast väljas veedetud päeva. Kui nad on omale teie kehal uue kodu leidnud, siis eemaldage nad esimesel võimalusel.

×